Jak leczyć ból pleców? – fizjoterapia

Bóle pleców mogą być objawami różnych chorób. Z tego powodu, jeżeli dolegliwości utrzymują się stale, polecam skontaktować się ze specjalistą. Jest to istotne wyjątkowo wówczas, jeżeli już cierpimy przy tym na choroby stawów lub osteoporozę. Bóle pleców mogą być wtedy oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. Jeśli nie jest to aż tak poważne, lekarz ma możliwość zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Poza przebycia stosownej terapii, warto dowiedzieć się, co możemy zrobić własnymi siłami dla naszego zdrowia. W większości przypadków przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Ma możliwość wciąż siedzisz za biurkiem albo stoisz wykonując kilka czynności? To w dużej liczbie przypadków jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta z całą pewnością pomogą, niemniej jednak nie zlikwidują samego problemu. Specjalista powinien udzielić nam informacji, w jaki sposób leczyć ból pleców we własnym zakresie (ból krzyża). Wymaga to zwykle mało pracy, niemniej jednak konieczna jest systematyczność. Wiele zwykłych ćwiczeń można wykonywać wręcz w czasie przerwy w pracy. To bez wątpienia umożliwi odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia ma możliwość pomóc nam również wówczas, gdy bóle pleców są skutkiem kontuzji podczas uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najlepiej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można korzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina cały czas niedoceniana, tymczasem może znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij również: Zakład stolarski , a oprócz tego meble kuchenne na wymiar Zielonka.