Ból krzyża – fizjoteraputa Mokotów

Bóle pleców mogą być objawami różnorakich chorób. Z tego powodu, jeśli dolegliwości utrzymują się bez przerwy, polecam skontaktować się ze specjalistą. Jest to ważne zwłaszcza wówczas, jeżeli już cierpimy poza tym na choroby stawów albo osteoporozę. Bóle pleców mogą być wtedy oznaką zaostrzenia się objawów schorzenia. O ile nie jest to aż tak poważne, lekarz może zalecić nam wizytę u fizjoterapeuty.

Oprócz przebycia stosownej terapii, warto dowiedzieć się, co możemy zrobić samodzielnie dla naszego zdrowia. Bardzo często przyczyna bólu pleców jest uchwytna i można ją zlikwidować. Czy twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w tej samej pozycji? Ma możliwość wciąż siedzisz za biurkiem albo stoisz wykonując wiele czynności? To w bardzo wielu sytuacjach jest powód bólu stawów i kręgosłupa.

Masaże, stymulacje prądem i ultradźwiękami, które zastosuje fizjoterapełta oczywiście pomogą, ale nie zlikwidują samego dylematu. Specjalista powinien udzielić nam informacji, w jaki sposób leczyć ból pleców własnymi siłami (fizjoterapełta). Wymaga to zwykle niewiele pracy, niemniej jednak konieczna jest systematyczność. Wiele łatwych ćwiczeń można wykonywać dosłownie w czasie przerwy w pracy. To ze stuprocentową pewnością pozwoli odciążyć mięśnie i stawy i poprawić nasze zdrowie ogólne.

Fizjoterapia może pomóc nam także wówczas, gdy bóle pleców są efektem kontuzji w trakcie uprawiania sportu. Chociaż pierwsze kroki najlepiej jest skierować do lekarza, to po wstępnym leczeniu można skorzystać z usługi rehabilitacji. To dziedzina nadal niedoceniana, tymczasem może znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia.

Kliknij również: Zabudowa targowa oraz black red white Warszawa.